გაკვეთილის მთავარი თემა
|
რევაზ ლაღიძე კინო მუსიკა
|
სწავლების საფეხური
|
8–კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
23 მოსწავლე
განსაკუთრებული მიდგომის საჭიროების მქონე ბავშვები არ არიან.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები
გაეცნობიან კომპოზიტორის ცხოვრებას,ბიოგრაფიას.გაეცნობიან კომპოზიტორის მუსიკას,
მიმოიხილავენ მის შემოქმედებას.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ისწავლიან
როგორ მოიძიონ მუსიკალური მასალა,ინფორმაცია კომპოზიტორის შესახებ.გაუჩნდებათ ინტერესი
მოისმინონ კომპოზიტორის მუსიკა.
|
წინასწარი ცოდნა
|
ბავშვებმა
იციან რას ნიშნავს კლასიკური მუსიკა,საესტრადო მუსიკა,ხალხური მუსიკა . მოსმენილი
აქვთ რევაზ ლაღიძის კინო მუსიკის ცალკეული ნიმუშები.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
სწავლის
შედეგის შესამოწმებლად ვიყენებ ინდივიდუალურ განმსაზღვრელ შეფასებას,ჩართულობას,
ხარისხს.
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
მუსიკალური
მასალა,სლაიდები,ავტობიოგრაფიული და შემოქმედებითი მონაცემები.
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
გაკვეთილს დავიწყებ გონებრივი იერიშით ბავშვები გასცემენ კითხვებზე პასუხს.
მოვასმენინებ მუსიკალურ მასალას, ვაჩვენებ ფირს გაკვეთილის ბოლოს შევავსებინებ სქემას
რა ვიცოდი? რა გავიგე? რისი ცოდნა მინდა?
საშინაო დავალება: ჩამოაყალიბონ და გააკეთონ პრეზენტაცია რევაზ ლაღიძის შემოქმედება.
|
შეფასების რუბრიკა
კრიტერიუმები
|
მინიმალური
4-5
|
საშუალო
6-8
|
მაქსიმალური
9-10
|
საშინაო დავალება
|
წიგნში მოც.მასალა
|
მოძ.მასალა
|
მოძ.მას.წარდგინება
|
მუს. მასალის მოსმენა
|
რექვიემი. მოსმენა.
|
რექვიემი. შთაბეჭდი ლება
|
რექვიემი. ანალიზი. შთაბეჭდილება
|
ჩართულობა
|
წიგნში მოც.მასალა შეისწავლა
|
მოიძია.ანალიზი უჭირს
|
ინფ.გაიაზრა.მსჯელობს
|
ნესტან , ძალიან მომეწონა შენი გაკვეთილის გეგმა . შეიძლება ამ გაკვეთილს დავესწრო?
ReplyDeleteნესტან ძალიან მომეწონა თქვენი პროექტი
ReplyDeleteნესტან, ძალიან საინტერესო სლაიდები გაკვთ! ძალიან მიყვარხარ!
ReplyDeleteარაჩვეულებრივი გაკვეთილია! თან მოცარტი ერთერთი უსაყვარლესი კომპოზიტორია. ნეტა მეც მყოლოდა შენნაირი მუსიკის მასწავლებელი სკოლაში!
ReplyDelete